Filtr Stron WWW, Kategoryzacja URL, Blokowanie Stron WWW, Kontrola Internetu - Bardzo konkurencyjne Ceny
Konfiguracja sieci wykluczająca możliwość kradzieży Internetu u lokalnych ISP oparta o przygotowany przez naszą firmę system dedykowany do budowy tuneli ppp.
po co?

Jeśli tutaj trafiłeś to pewnie masz problem z użytkownikami klonującymi adresy MAC komputerów, ten proceder jest powszechny i niezwykle trudny to wykrycia.
Równie uciążliwym problemem są użytkownicy nieprawidłowo konfigurujący swoje domowe routery, zwykle źle ustawiony router klienta zakłóca pracę całego segmentu sieci.
Dzieje się tak dlatego że zaczyna przydzielać swoje wewnętrzne numery IP w naszej sieci  ISP.  Przy takim problemie w sieci pojawia się nieautoryzowany serwer DHCP, który przydziela swoją numerację IP klientom.
jak rozwiązać problem?
Proponujemy rozwiązanie znane z takich usług jak Neostrada, gdzie klient podczas połączenia jest zmuszony podać użytkownika i hasło dostępowe do Internetu.
Po prawidłowej autoryzacji zestawiany jest specjalny tunel z routerem ISP, tunel ten separuje komputer (lub router) klienta od sieci LAN.
Przy takiej konfiguracji sieci zapominasz o problemach:
  1. – kradzież Internetu poprzez klonowanie adresu mac komputera,
  2. – powszechnie błędnie skonfigurowane routery klientów.

Oszczędności na prądzie i sprzęcie!

Nasz dedykowany system pracuje bardzo wydajnie na sprzęcie opartym o minipłyty główne ze zintegrowanymi kartami sieciowymi. System do pracy nie potrzebuje karty graficznej. Urządzenia tego typu są bardzo tanie i pobierają bardzo mało prądu. Płyta główna w cenie 400-500zł pobierająca 20W  z powodzeniem pracuje jako niezwykle wydajny koncentrator PPPoE.

Kończące się numery IP

Jeśli udostępniasz dla użytkowników publiczne numery IP z pewnością borykasz się lub zaczniesz borykać się z problemem kończących się numerów. Pomijając fakt małej ilości IP, zapewne zauważyłeś że gro numerów marnuje się z powodu statycznego przydziału.

Rozwiązaniem jest dynamiczny przydział numerów, jednakże w tym momencie pojawia się problem z podziałem numeracji na osobne podsieci, pracujące pod kontrolą osobnych routerów.

Rozwiązaniem staje się koncentrator PPPoE z routingiem dynamicznym zamiast routera brzegowego (np. na osiedlu).

Numery publiczne klientów są przypisywane do routera dynamicznie, w zależności od potrzeby. Już nie trzeba dzielić pełnych klas na kawałki, zawsze korzystasz z pełnej puli.

Pomyśli ile numerów IP zaoszczędzisz na samym braku podziału klas?

Ponadto potrzebujesz tylko tyle numerów publicznych ilu w danym momencie jest aktywnych klientów!

Przecież nigdy wszyscy użytkownicy nie są podłączeni do Internetu równocześnie.

Wykorzystywane technologie:

Poppe – Point-to-Point Protocol over Ethernet to protokół używany przy dostępie do sieci lokalnej LAN poprzez kartę sieciową Ethernet lub bezprzewodową. Działa na zasadzie klient-serwer. PPPoE jest także protokołem połączeniowym używanym w technologii ADSL. Protokół ten stosuje enkapsulację ramek PPP w ramki Ethernetu. Sam PPP jest protokołem warstwy łącza danych do enkapsulacji pakietów warstwy sieciowej poprzez łącze szeregowe. Sesja PPPoE składa się z dwóch urządzeń wykorzystujących protokół PPP połączonych kablem ethernetowym. Każde z urządzeń zna adres MAC swojego sąsiada. Unikatowy numer sesji identyfikuje poszczególne sesje PPPoE pomiędzy dwoma urządzeniami.
Radius –  (ang. Remote Authentication Dial In User Service), usługa zdalnego uwierzytelniania użytkowników, którzy wdzwaniają się do systemu (poprzez usługę „połączenia dodzwaniane”). Protokół używany do uwierzytelniania. Obecnie jest najpopularniejszym protokołem podczas uwierzytelniania i autoryzowania użytkowników sieci telefonicznych i tunelowych.
Używany również w sieciach bezprzewodowych.

Quagga jest  oprogramowaniem  będącym implementacją protokołów rutingu opartych o TCP/IP. Obsługuje protokoły RIP (v1 i v2), OSPF (v1, v2, v3) oraz BGP (v4) w wersjach tradycyjnych jak i IPv6. Istnieje także, choć niedoskonała, obsługa protokołu IS-IS.
Projekt Quagga jest kontynuacją nierozwijanego już oprogramowania GNU Zebra. Podobnie jak Zebra, Quagga jest napisana modułowo, każdy protokół rutingu występuje w postaci osobnego procesu w systemie. Konfiguracja poszczególnych protokołów rutingu jest dokonywana z używaniem składni bardzo zbliżonej do składni używanej w urządzeniach Cisco.

Share and Enjoy:
  • Print
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Yahoo! Buzz
  • Twitter
  • Google Bookmarks


Wybierz www.linwork.pl to profesjonalność